Wreszcie Twoje inwestycje w jednym miejscu.
Już nie musisz dłużej samodzielnie analizować dokonanych inwestycji i zastanawiać się jakie kroki podjąć aby zwiększyć zyski. Dzięki nam w sposób jasny i przyjemny będziesz mógł sprawować pełna kontrolę nad swoimi portfelem inwestycyjnym.
Zarejestruj się!
Lub skorzystaj z wersji Demonstracyjnej

Dziennik

1. Dziennik pozwala nam na dokładną analizę naszych transakcji. Aby do niego przejść wybieramy zakładkę ‘Dziennik’ z menu u góry strony. Zostaniemy przekierowani na główną stronę dziennika, zawierającą podsumowanie wszystkich transakcji.

 

2. Pierwsza część dziennika, wartość portfela pozwala nam na przeanalizowanie, jak na przestrzeni czasu kształtuje się wartość portfela. Po kliknięciu w niebieski napis ‘Więcej’ dostajemy dostęp do bardziej szczegółowych danych. Możemy zbadać historyczną wartość portfela, wprowadzając interesujące nas zakresy dat.

3. Po przewinięciu strony w dół, ukaże się nam historia naszych transakcji.

4. Kolejna część dziennika to struktura portfela, dzięki której możemy sprawdzić czy portfel jest dobrze zdywersyfikowany. Do tej części możemy przejść z podsumowania, klikając niebieski napis ‘Więcej’ lub naciskając na pomarańczową zakładkę Struktura Portfela u góry menu.

5. Część ‘Historia transakcji’ pozwala na jeszcze dokładniejszą analizę. Jest to druga pomarańczowa zakładka od lewej w górnym menu. Możemy uszczegółowić informacje, o konkretne instrumenty, zyskowne lub stratne transakcje, zaznaczając odpowiednie opcje.

6. Oprócz poznania standardowych danych mamy też możliwość dodania komentarzy i uwag m.in. dlaczego podjęliśmy taką decyzję, co nami kierowało. Aby to zrobić należy użyć kliknąć ikonę ołówka i w wyświetlonym oknie, wpisać informacje do części ‘Opis’. Można to też zrobić podczas zawierania transakcji.

7. Po uzupełnieniu danych klikamy przycisk ‘Wyślij”. Notatka pojawi się w kolumnie opis, na liście transakcji.

8. Kolejna część dziennika to ‘Transakcje gotówkowe’. Można tam na bieżąco śledzić stan gotówki oraz transakcje, które spowodowały zmiany w jej stanie.

9. Jedną z ciekawszych funkcjonalności Dziennika jest ‘Ranking transakcji’. System pokazuje, które transakcje okazały się najlepsze, a które najgorsze. Analiza powodów, dla których takie a nie inne decyzje zostały podjęte może pozwolić na stworzenie własnego modelu.

10. Ostatnia część to ‘Koszty’, pozwalająca na weryfikację kosztów transakcji takich jak prowizje bankowe.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.

Dotacje na innowacje. Inwestujemy w waszą przyszłość.